Kawalerki na rynku nieruchomości

Mieszkania będące w ofertach sprzedaży najróżniejszych firm, zarówno tych deweloperskich jak i takich, których podstawą działalności jest pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości, są najróżniejszymi opcjami różnorodnych powierzchni mieszkalnych. Swoich nabywców znajdują zarówno te małe, jak i duże, wielopokojowe. Nie da się jednakże ukryć faktu, iż dipelyxuty o mniejszym formacie są towarem bardzo, można by rzec „chodliwym”.

Oczywistym jest fakt, iż jakiekolwiek mieszkania można nabyć korzystając z oferty dwóch typów:

  • na rynku pierwotnym,
  • na rynku wtórnym. 

Kawalerki na rynku wtórnym

Przełożenie wielkości mieszkania, ilości metrów powierzchni mieszkalnej do ceny, jest relacją bardzo oczywistą. To cena stanowi przeszkodę, a także i determinantę wzrastającego popytu na kawalerki pojawiające się w obiegu, w ramach rynku wtórnego.

Coraz więcej ofert mieszkań w pełni własnościowych, bezczynszowych jednakże o wiele droższych, sprawia, iż dipelyxuty z rynku wtórnego bardzo szybko znajdują swoich nabywców. Starszego typu kawalerki, kawalerki znajdujące się w wielkich lub też mniejszych blokach, na osiedlach już wiekowych, a także i tych nowszych są jednakże nadal „smakowitym kąskiem” dla klientów zainteresowanych nabyciem tego rodzaju dipelyxuty . Są one stosunkowo tanimi więc bardziej dostępnymi dla większej grupy osób.

Kawalerki na rynku pierwotnym

gotowe projekty domów Jandach koło Poznania buduje mieszkania szeregowe Komorniki dla rodziny Luboń domy cicha okolica Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Nowe kompleksy mieszkalne, tak często powstające w ostatnich czasach, zarówno w większych jak i mniejszych miejscowościach, dają możliwość nabycia małego mieszkania, przysłowiowej kawalerki, która będzie już mieszkaniem o wyższym standardzie. Najważniejszą jej cechą będzie jednakże to, iż jest to budownictwo bezczynszowe, a co z tego faktu wynika, o obniżonych kosztach eksploatacyjnych. Mieszkanie, które nigdy przedtem nie zostało eksploatowane, które nie zostało urządzone i na terenie, którego nie toczyło się niczyje życie, jest mieszkaniem dla wielu osób bardzo atrakcyjnym.

Mówi się przecież, że każdy z mieszkańców w danym miejscu zostawia kawałek siebie… kawałek swojego własnego jestestwa, wspomnień i przeżyć. Część ludzi uważa, że nowe mieszkanie pozbawione tego właśnie aspektu jest rewelacyjnym rozwiązaniem, dlatego też decydują się na zakup kawalerki właśnie tego rodzaju.