Mieszkanie w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy wydaje się pomysłem na klimatyczne lokum. Wielu ludzi ceni kamienice za ich unikalny charakter i zazwyczaj usytuowanie w centrach miast. Kamienice obok swoich zalet, mają również wady.

Pierwotnie kamienice były zamieszkiwane przez zamożną część społeczeństwa. Były budowane ze starannością. Pomieszczenia w kamienicach są rozplanowane.

Kuchnia często wyróżnia się przestronnością, tak samo jak korytarz i pokoje. Cechą charakterystyczną są również wysokie sufity i ogromne okna, które wpuszczają dużo światła i zapewniają odpowiednie nasłonecznienie. Niektóre mieszkania w kamienicach posiadają kominki, parkiety i bogate zdobienia.

Takie elementy przyciągają wielu chętnych. Niestety, ze względu na swój wiek, nie wszystkie kamienice są w dobrym stanie. Większość cierpi z powodu odpadającego tynku czy starych okien.

bitcoin.konsument.edu.pl dom dla rodziny na sprzedaż Poznań Plewiska http://jandach.pl/pl/tanie-mieszkania-poznan-plewiska Domy i mieszkania z

W takich mieszkaniach często panuje wilgoć, która prowadzi do powstawania grzyba. W kamienicy odczujemy zapewne chłód, który jest zmorą wielu lokatorów. Całoroczny chłód wiąże się z większymi kosztami ogrzewania.